10 stron, które warto znać mając królika

Internet, to przeogromne kłębowisko informacji. Nie ma co ukrywać, że przeglądarka internetowa stanowi pierwszy krok do znalezienia tego, co nas nurtuje. Nie wszystko jednak co znajdziemy, ma wartość merytoryczną. Ba! Możemy nawet powiedzieć, że spora część to zwykły stek bzdur! Zatem z jakich stron korzystać, aby nie zaszkodzić swojemu podopiecznemu? Oto kilka, które znamy i śmiało możemy polecić 🌝 Grupa Króliki <3 
Istnieje od około 3 lat. Jest administrowana przez osoby, które na co dzień działają w stowarzyszeniach króliczych. Możesz pytać o wszystko co dotyczy królików.  Pamiętaj jednak, że w przypadku kiedy Twój podopieczny czuje się źle lub jest chory - właściwym miejscem do szukania pomocy jest gabinet weterynaryjny.


Stowarzyszenie Pomocy Królikom 
Stowarzyszenie działające na rzecz królików. Działa na terenie całej Polski i istnieje od 2005r. Każdego dnia zrzesza osoby, dla których te małe zwierzaki są bliskie sercu. Tu znajdziesz merytoryczne porady na temat właściwej opieki.


Grupa Króliki - baza wiedzy
Kolejna grupa wsparcia dla osób mających w domu króla. Grupę prowadzą osoby działające w Fundacji Azyl dla Królików w Toruniu. Jeśli masz w zanadrzu jego adopcję lub kupno, warto dołączyć do grupy i zapoznać się z właściwymi zasadami opieki. 


Mariposa
Mariposa, to nie tylko sklep zoologiczny. Mariposa, to również ogromna wiedza na temat ziół oraz właściwej opieki nad m.in. królikami, świnkami, chomikami. Osoba prowadząca sklep działa na rzecz Fundacji Przygarnij Królika - prowadzi też Okienko życia dla porzuconych zwierząt.


Bunny Expert
Społeczność która powstała w 2015r. Prowadzi ją osoba działająca na dla Fundacji Azyl dla królików w Toruniu. Ciekawe pióro, ciekawostki i merytoryczne wpisy - wato zajrzeć.


Miniaturka bez tajemnic
Sporo osób sugeruje, iż informacje zawarte na stronie zawierają błędy. My naszą przygodę z królikami zaczęliśmy właśnie od Miniaturki. Mimo, iż obecnie nie ze wszystkim możemy się zgodzić, obiektywnie patrząc, strona zawiera również sporo informacji merytorycznych. Dla osób zaczynających swoją przygodę z królikami, według nas jest jak najbardziej właściwa 😀


Best4Bunny
Strona dla osób anglojęzycznych o opiece, zdrowiu i dobrym samopoczuciu królika. Piękne grafiki, ciekawe wpisy na blogu. Mają również swój profil na Facebooku.


My house rabbit
Kolejna anglojęzyczna strona edukująca ludzi w kwestii opieki nad królikami. Znajdziesz na niej sporo ciekawostek dotyczących zachowania królika, informacje na temat zdrowia, potrzeb żywieniowych oraz garść pięknych zdjęć. Warto zajrzeć również na ich blog.


Azyl Dla Królików - poradyFundacja działająca na rzecz królików. Na stronie również znajdziecie garść informacji na temat naszych milusińskich.


ZakróliczeniTak, tak, o sobie też wspomnimy, bo jakże inaczej! NIE UDZIELAMY konsultacji natury medycznej, a o to często pytacie w wiadomościach prywatnych - od tego kochani jest weterynarz! Kochamy króliki, prowadzimy dla nich dom tymczasowy i działamy na rzecz Śląskiego Króliczoka oraz wszystkich królików będących pod opieką stowarzyszeń, fundacji czy osób prywatnych - bo każdy królik jest dla nas ważny. Jeśli macie pytanie dotyczące żywienia, opieki czy zachowania królika - piszcie śmiało.Jeśli znacie strony o tematyce króliczej godne polecenia, wklejcie link w komentarzu - z chęcią się zapoznamy. Pozdrawiamy ❤

4 komentarze:

Martyna Baranowska pisze...

Jakie błędy zawiera miniaturkabeztajemnic? Chętnie się dowiem, bo szczerze mówiąc swoją wiedzę na temat opieki nad uszakami czerpałam głównie z tej strony

Marysia L pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Marysia L pisze...

Martyna Baranowska ..

Witam ja też swoją wiedzę na temat opieki nad uszakami czerpię głównie tylko ze stronki królik miniaturka bez tajemnic, nie ma tam żadnych błędów :)

ZaKroliczeni ZaKroliczeni pisze...

W minaturce zboża są dopuszczane do diety królika, a tych zajęczach jeść nie powinien. Ilośc podawanych owoców i warzyw na stronie również jest stosukowo zbyt duża, do do ilości prawidłowej - to juz drugi bład. :)